Rezydencja Foskal

Kluczowe dane

Oddanie do użytku: 2012
Architekci: Juvenes
Inwestor: BBI Development

Parametry obiektu:

liczba apartamentów: 40
kubatura: 58 100 m3
powierzchnia całkowita: 17 081 m²
powierzchnia użytkowa: 11 221 m²
powierzchnia biurowa: 2 256 m²
powierzchnia garaży: 3 572 m²
ilość miejsc garażowych: 92
liczba kondygnacji nadziemnych: 5
liczba kondygnacji podziemnych: 2

O inwestycji

Rezydencja Foksal, jeden z najbardziej luksusowych apartamentowców w Warszawie, została wybudowana w miejscu dawnego kina Skarpa. Budynek położony jest tuż obok Traktu Królewskiego, blisko zarówno ścisłego centrum, jak i Starego Miasta. Najwyższej jakości projekt architektoniczny połączył w sobie komfort, nowoczesność oraz idealnie wkomponował się w otoczenie.

Jest to obiekt wielofunkcyjny z przewagą funkcji mieszkalnej. Jego mieszkańcy posiadają dostęp do własnego ośrodka odnowy biologicznej, basenu, siłowni, a także mogą wedle własnego życzenia korzystać z usług concierge rezydującego w inspirowanym stylem art deco holu głównym. Jest to również pierwszy w Polsce obiekt mieszkaniowy posiadający własny, pełnowymiarowy kort do gry w squasha. Wnętrza Rezydencji Foksal są wykończone starannie wyselekcjonowanymi materiałami, które podkreślają ich niepowtarzalny wystrój. Ściany zostały wyłożone trawertynem i egzotycznymi gatunkami drewna, których kolorystykę jak i rytm poszczególnych części podkreśla geometryczny wzór markieterii granitowej w marmurowych posadzkach.

Rezydencja Foksal oferuje ponadto najwyższej klasy pomieszczenia biurowe. Ta część budynku dostępna jest z osobnego wejścia od ul. Kopernika. Tego typu rozwiązanie chroni prywatność mieszkańców budynku. W budynku znajduje się również część usługowo-handlowa: trzy luksusowe butiki na parterze oraz ekskluzywna restauracja.

Rezydencja Foksal zdobyła tytuł “Budowa Roku 2011” – główną nagrodę w najbardziej prestiżowym konkursie budowlanym w Polsce. Jury doceniło niepowtarzalną architekturę, najwyższą jakość i nowoczesne, innowacyjne wówczas rozwiązania, takie jak protokół komunikacji sieciowej KNX popularny w “inteligentnych” obiektach.

Jest to również pierwsza w Polsce inwestycja mieszkalna posiadająca własny pełnowymiarowy kort do gry w squasha.