VIVA JAGODNO, projekt realizowany we Wrocławiu na zlecenie Ronson Development, otrzymał certyfikację Top Site Innovation. To czwarty projekt realizowany przez Karmar, który uzyskał takie wyróżnienie.

Certyfikacja została przyznana m.in. za wspólne z Inwestorem zaangażowanie we wdrażanie rozwiązań zielonych. Na VIVA JAGODNO są to m.in. domek dla owadów, karmnik dla ptaków czy miska z wodą dla psów, z której chętnie korzystają czworonogi podczas spacerów.

Pośród zastosowanych rozwiązań zielonych, mających na celu zwiększenie efektywności energetycznej – obniżenie zużycia energii i optymalizację, na budowie zainstalowane zostały czujniki zmierzchowości, automatycznie włączające oświetlenie. Biuro i plac budowy zaopatrywane są w zieloną energię.

TopSite jest wewnętrznym standardem Bouygues Construction. Został wprowadzony by podkreślić zaangażowanie w działania związane ze zrównoważonym rozwojem. O przyznanie certyfikatu mogą ubiegać się kontrakty, na których prace trwają dłużej niż 6 miesięcy, a ich wartość przekracza 3 mln euro. Aby otrzymać certyfikat, budowy muszą spełnić łącznie aż 16 kryteriów 5 obszarach i wykazać się dodatkowym zaangażowaniem, wdrażając co najmniej 2 działania innowacyjne lub dobre praktyki.

VIVA JAGODNO to inwestycja mieszkaniowa, która powstaje we Wrocławiu, na zlecenie Ronson Development. KARMAR S.A. jest generalnym wykonawcą etapów I i II.

Etap I to 121 gotowych mieszkań, 40 404 m3 powierzchni kubaturowej i 2 560 m2 powierzchni zabudowy. Prace, zgodnie z planem trwały od listopada 2019 do końca czerwca 2021 r.

Budowę etapu II rozpoczęliśmy pod koniec marca 2021 r., a ich zakończenie planowane jest na lipiec 2023 r. W ramach projektu powstanie 228 nowych mieszkań. Całkowita powierzchnia tej części inwestycji wyniesie 28 419 m2, a użytkowa 3 037 m2.

Instagram

@foto_karmar