Karmar SA został wybrany na generalnego wykonawcę budynku i instalacji nowego oddziału liofilizacji, wytwarzania leków Highly Potent oraz laboratorium B+R wraz z urządzeniami. Nowy, unikatowy w skali Europy, wysoko specjalistyczny budynek powstanie w Warszawie, na zlecenie Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa SA.

26 lipca 2022 r. Karmar SA i TZF Polfa SA podpisały umowę na generalne wykonawstwo budynku Oddziału Produkcji Form Jałowych oraz Laboratoriów badawczo-rozwojowych (B+R) przy ul. Fleminga 2 w Warszawie.

To dla nas zaszczyt móc realizować kolejny ważny obiekt, w którym wytwarzane będą wysoko specjalistyczne leki dla pacjentów onkologicznych. Polfa Tarchomin od blisko 200 lat buduje i ugruntowuje swoją pozycję rynkową w sektorze farmaceutycznym, więc tym bardziej jest nam miło, że oferta Karmar spełniła wszystkie oczekiwania inwestora. Tym samym, dołożymy wszelkich starań, by ważny dla Państwa i dla nas budynek, zrealizowany był z zachowaniem najwyższej jakości. – Joanna MAKOWIECKA-GATZA, Prezes Zarządu Karmar SA.

W nowopowstałym budynku znajdzie się linia produkcyjna przeznaczona do wytwarzania nowoczesnych leków onkologicznych i immunosupresyjnych, a także część laboratoryjna, w której kontrolę jakości będą przechodziły produkty do produkcji leków oraz laboratorium działu B+R (R&D). Poza obszarem produkcyjno-laboratoryjnym w budynku przewidziane są: zaplecze sanitarno-socjalne, biurowe oraz pomieszczenia techniczne.

Jako TZF Polfa SA cieszymy się z faktu, że mamy na pokładzie tak doświadczonego partnera biznesowego jakim jest Karmar, do tego niezwykłego pod każdym kątem zadania. Dość wspomnieć, że poza robiącymi wrażenie elementami linii rozlewu, całość instalacji, urządzeń i pomieszczeń będzie kwalifikowana w GMP EU, EAEU, FDA oraz UAE co otworzy wiele nowych dla TZF Polfa SA rynków zbytu. Ale najważniejszy jest wymiar możliwej pomocy polskim pacjentom onkologicznym. – Robert CHABROS, Project Manager TZF Polfa SA.

Budynek o wymiarach 69,5×52 m i wysokości blisko 20 m, będzie posiadał trzy kondygnacje nadziemne:

INWESTOR: Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA SA

INWESTOR ZASTĘPCZY: Bilfinger Tebodin Poland Sp. z o.o

 Inwestycja w liczbach:

Planowane zakończenie projektu: styczeń Realizacja obiektów dla branży farmaceutycznej i medycznej oraz laboratoriów specjalistycznych o najwyższym, VI stopniu złożoności obiektów kubaturowych wymaga specjalistycznej wiedzy i kompetencji inżynierskich. Karmar realizuje obiekty i projekty laboratoryjne, w tym dla farmacji, od 2009 roku. Do dziś możemy pochwalić się 10 już zrealizowanymi inwestycjami m.in. w Krakowie, Warszawie i Gdańsku jak Centrum Radioterapii czy laboratoria farmaceutyczne dla Polpharma Biologics. Obecnie realizujemy 4 projekty zaliczane do kategorii specjalistycznej (medycznej) w Gdańsku, Lublinie i (przemysłowej) w Olsztynie.

Instagram

@foto_karmar