Galeria Andrychów, której generalnym wykonawcą był KARMAR S.A. powstała przy drodze krajowej 52, łączącej granicę z Czechami w Cieszynie z podkrakowskim Głogoczowem. Trzy budynki mieszczą łącznie 31 lokali handlowo-usługowych, w tym salony odzieżowe, obuwnicze i z akcesoriami, drogerie, sklepy ze sprzętem RTV AGD, salony meblowe, a także supermarket spożywczy oraz sklep budowlano-dekoracyjny. Centrum handlowe powstał0 na 10-hektarowym terenie, u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej. Budynki o łącznej powierzchni blisko 24 tys. mkw. pomieszczą31 sklepów.

Z przyjemnością uczestniczymy w oficjalnym otwarciu Galerii Andrychów. Cieszę się, że mieliśmy możliwość realizacji największego, oddanego w tym roku do użytku parku handlowego w Polsce i mam nadzieję, że inwestycja przyniesie Państwu wiele satysfakcji. Raz jeszcze dziękuję za współpracę wszystkim naszym partnerom. Dzięki Wam, powstał nie tylko budynek, ale także nowoczesne centrum handlowe – powiedziała Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu KARMAR S.A.

Mam nadzieję, że Galeria Andrychów stanie się naszą handlową wizytówką. Dziś chyba nie trzeba już nikogo przekonywać, jak ważne dla rozwoju miasta i gminy są handel i usługi – to nowe miejsca pracy, a także magnes gospodarczy dla innych inwestorów. Jeszcze 30 lat temu Andrychów był typowym miastem przemysłowym, ale staje się miejscem turystycznych atrakcji, usług, a teraz także handlu. – skomentował podczas uroczystości otwarcia Tomasz Żak, Burmistrz Andrychowa.

Stworzyliśmy wygodne miejsce zakupów, dostępne na wyciagnięcie ręki, zaspokajające codzienne potrzeby mieszkańców miasta i regionu. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego projektu, a w szczególności naszym partnerom z Acteeum Group oraz najemcom. W czasach, w których branża handlowa musi radzić sobie z licznymi przeciwnościami losu, dzień taki jak dzisiejszy nabiera szczególnego wymiaru. – powiedziała Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail w Equilis Europe.

Z dumą oddajemy do użytku pierwszy, nowoczesny wielkopowierzchniowy obiekt handlowy w Andrychowie, a drugi skutecznie zrealizowany przez Acteeum razem z Equilis. Wspólnie dziękujemy władzom miasta za życzliwe wsparcie i profesjonalną obsługę inwestorską. O potencjale Galerii Andrychów świadczy fakt, że 100% jej powierzchni jest wynajęte. To prawdziwe handlowe serce Andrychowa i okolic. – dodał Tomasz Szewczyk, partner zarządzający Acteeum Group.

To druga, po Galerii Chełm, wspólna inwestycja zrealizowana w Polsce przez firmy Equilis i Acteeum, których generalne wykonawstwo powierzono KARMAR S.A. W ceremonii uroczystego przecięcia wstęgi w Galerii Andrychów wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, inwestorów, generalnego wykonawcy, zarządcy oraz najemców obiektu.

Instagram

@foto_karmar