Centrum Badawczo-Rozwojowe w Lublinie otrzymało pozwolenie na użytkowanie. Budynek zrealizowaliśmy na zlecenie Synthaverse SA.

Projekt jest częścią powstającego Centrum Innowacji Biotechnologicznych – Zakładu Onko BCG, w którym doskonalone będą technologie związane z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy (BCG) oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej. Pozwolenie na użytkowanie dotyczy budynku Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR). Drugi budynek, Onko BCG jest w trakcie realizacji. KARMAR S.A. jest generalnym wykonawcą obu inwestycji.

„Budowa tego obiektu była wyjątkowo wymagającym projektem. Został on wyposażony w najnowocześniejszą dziś w Europie linię technologiczną. Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz nowy zakład produkcyjny Onko BCG to nasze strategiczne inwestycje, z którymi wiążemy wielkie nadzieje na rozwój” – podkreśla Jakub WINKLER, członek zarządu Synthaverse S.A.

Zakres prac KARMAR S.A. obejmował kompleksowe prace przygotowawcze i wykończeniowe budynku oraz instalacyjne, jak np.: instalacja wody lodowej, pary technicznej, gazu niskiego ciśnienia, azotu gazowego, sprężonego powietrza. W nowopowstałym CBR znajdują się także pomieszczenia czyste wszystkich klas, których budowa wymagała zachowania reżimu wykonawczego zarówno na etapie projektu, jak i wykonawstwa.

Budynek w liczbach:

Karmar S.A. jest również generalnym wykonawcą drugiego budynku, który powstaje w ramach projektu Zakład ONKO BCG – Centrum Innowacji Biotechnologicznych dla Synthaverse SA.

Karmar S.A. realizuje obiekty i projekty laboratoryjne dla farmacji od 2009 roku. Do dziś możemy pochwalić się 10 już zrealizowanymi inwestycjami m.in. w Gdańsku, Warszawie, Lublinie i Krakowie. Wśród nich warto wymienić laboratoria farmaceutyczne dla Polpharma Biologics, budowę linii produkcyjnej form jałowych na zlecenie Polfa Tarchomin oraz budynki Zakładu Onko BCG dla Synthaverse w Lublinie.

Instagram

@foto_karmar