Miło nam poinformować o nowej inwestycji, którą jako generalny wykonawca realizujemy na zlecenie Michelin w Olsztynie.
Przedmiotem umowy jest wykonanie projektu wykonawczego, przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku Laboratorium oraz budowa nowej Hali testowania opon wraz z zapleczem socjalno-biurowym i technicznym. Warto dodać, że olsztyńska fabryka opon Grupy Michelin jest jedną z największych w Polsce i najnowocześniejszych na świecie.

Budynek Laboratorium został zaprojektowany w konstrukcji monolitycznej, na stopach i ławach fundamentowych, w monolitycznym układzie belkowo-płytowym, opartym na oczepach palowych (ławy stopy). Na dachu powstanie konstrukcja stalowa, przeznaczona pod instalacje.

Budynek Hali i przybudówki socjalnej zaprojektowany został głównie w konstrukcji żelbetowej, prefabrykowanej. Ściany przybudówki technicznej będą murowane z prefabrykowanym stropodachem z płyty HC, a wewnątrz budynku znajdzie się konstrukcja stalowa przygotowana pod sieci instalacyjne i technologiczne. W budynku powstanie pięć pomieszczeń (tzw. boxów) ze ściśle określonym klimatem oraz specjalistycznymi maszynami, służącymi do testów opon.

Ciekawostka: na dachach obu budynków zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 50 kW, którą można porównać do silnika samochodowego o mocy 68 KM.

Inwestycja w liczbach:
• Powierzchnia działki: 12 473,09 m2
• Powierzchnia wewnętrzna: 7 641,00 m2
• Powierzchnia zabudowy: 6 075,29 m2

Prace rozpoczęły się w sierpniu 2021 r. i potrwają 18 miesięcy.

Instagram

@foto_karmar