24 czerwca odbyła się podwójna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i  zawieszenia wiechy na budowie Galerii Andrychów. To największy kompleks handlowy w regionie i jeden z większych projektów handlowych powstających w Polsce. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, inwestorów – Acteeum Group i Equilis Europe, generalnego wykonawcy – Karmar S.A., a także sklepów i firm zaangażowanych w powstanie obiektu

Zawieszenie wiechy na szczycie konstrukcji Galerii Andrychów poprzedziło przygotowanie symbolicznego aktu erekcyjnego, który podpisali: Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa, Monika Woźniak-Zawioła, Head of Retail w Equilis Europe, Tomasz Szewczyk, partner zarządzający w Acteeum Group oraz Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu Karmar S.A.

Dzisiejsza uroczystość to znak, że prace budowlane z każdym dniem przybliżają nas do otwarcia najbardziej atrakcyjnego miejsca zakupów dla mieszkańców Andrychowa i regionu. Dzięki naszemu zdeterminowaniu i współpracy partnerów obecne, szczególne okoliczności nie opóźniły daty rozpoczęcia budowy, jak również nie zatrzymały procesu inwestycyjnego. Pomimo szczególnych okoliczności, jakie towarzyszą realizacji tego projektu, Galeria Andrychów szybko nabrała kształtów. Nie możemy doczekać się powitania pierwszych klientów jesienią tego roku” – mówi Monika Woźniak-Zawioła, Equilis Europe.

Andrychowski park handlowy na łącznej powierzchni blisko 24 tys. mkw. przeznaczonej do wynajęcia, pomieści ponad 30 sklepów, w tym supermarket, market budowlany, salon RTV i AGD, salony odzieżowe oraz obuwnicze.

Budowa rozpoczęła się w październiku 2020 roku. Obecnie, na 10-hektarowym terenie u zbiegu ulic Krakowskiej, Białej Drogi i Przemysłowej, w sąsiedztwie planowanej obwodnicy, widać już konstrukcje trzech budynków, pomiędzy którymi powstanie 650 miejsc parkingowych.

 „Dziękujemy władzom Andrychowa za profesjonalną współpracę przy tej inwestycji, a firmom zaangażowanym w jej realizację, za sprawne działanie. To ważny projekt dla lokalnej społeczności, która zyska wygodny dostęp do popularnych sklepów bez konieczności dojeżdżania do innych miast. Postępy budowy idą w parze z błyskawicznym tempem komercjalizacji Galeria Andrychów na kilka miesięcy przed planowanym otwarciem jest praktycznie w całości wynajęta” – dodaje Tomasz Szewczyk, Acteeum Group.

„To zaszczyt i odpowiedzialność móc realizować dla Państwa tak wyczekiwaną tu, w Andrychowie inwestycję i drugą – po Galerii Chełm, na zlecenie Equilis i Acteeum. Wierzę, że nasza praca przyczyni się do dalszego rozwoju ekonomicznego rejonu. Tworzymy unikatową przestrzeń, dzięki której w tym nadal trudnym okresie, miejsce zatrudnienia znajdzie wiele osób, a mikroekonomia regionu odczuwalnie wzrośnie. Dziękuję za Państwa zaufanie i jako Generalny Wykonawca, Karmar S.A., dołożymy wszelkich starań, by Galeria Andrychów powstała nie tylko zgodnie z harmonogramem, ale spełniła Państwa oczekiwania odnośnie jakości wykonania i funkcji, a także z dbałością o środowisko i w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Andrychowa” – mówi Joanna Makowiecka-Gatza, Prezes Zarządu KARMAR S.A.

Galeria Andrychów ubiega się o certyfikat BREEAM, który potwierdza jej wysokie standardy jakościowe i ekologiczne. W obiekcie zaprojektowanym przez pracownię NC Architekci zastosowane będą m.in. rozwiązania ograniczające zużycie prądu i wody oraz emisję zanieczyszczeń. Już na etapie budowy generalny wykonawca, Karmar S.A. dba o dobór certyfikowanych materiałów oraz odpowiednie sortowanie, składowanie i wywóz odpadów.

Projekt został niedawno uhonorowany prestiżową nagrodą EuropaProperty CEE Retail Awards w kategorii „Future Project”.

Instagram

@foto_karmar